30 October, 2023
# Topics
Share this post:

SAS nowym partnerem Execon  

30 October, 2023

Execon – polska firma konsultingowo-wdrożeniowa od ponad dekady z powodzeniem świadcząca kompleksowe usługi IT nawiązała partnerstwo z SAS, światowym liderem w zakresie analityki biznesowej i sztucznej inteligencji.

W ramach współpracy partnerskiej SAS i Execon będą dostarczać klientom zautomatyzowane i skalowalne rozwiązania wspierające podejmowanie decyzji w oparciu o dane, analitykę i sztuczną inteligencję.  Dzięki partnerstwu, firmy z różnych branż – w tym bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, sektora retail i administracji publicznej – będą  mogły  napędzać wzrost i innowacje oraz wzmacniać pozycję rynkową.

Execon od 11 lat tworzy i wdraża złożone rozwiązania wspierające osiąganie celów biznesowych klientów w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Angażuje się też w opracowanie strategii czy projektowanie CX tak, by umożliwić klientom osiągnięcie sukcesu przez kształtowanie optymalnych doświadczeń odbiorców ich usług w kanałach cyfrowych.

– Partnerstwo z SAS  daje nam ogromne możliwości rozszerzania portfela produktowego, co przekłada się na skuteczne realizowanie misji Execon, którą jest budowanie cyfrowego sukcesu naszych klientów przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologii, w tym analityki w czasie rzeczywistym, automatyzacji, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego,  które  nie tylko napędzają innowacje, ale też pozwalają optymalizować przyszłe koszty w organizacji – mówi Artur Lempkowski, CEO Execon.

SAS dostarcza innowacyjne narzędzia w zakresie analityki i AI, w tym techniki uczenia maszynowego, uczenia głębokiego, rozpoznawania obrazów, przetwarzania języka naturalnego, i pomaga klientom wykorzystać  potencjał danych do optymalizacji działań i budowania przewag konkurencyjnych. Rozwiązania SAS zapewniają kompleksowe wsparcie w obszarach marketingu i sprzedaży, wykrywania nadużyć, zarządzania ryzykiem, czyli wszędzie tam, gdzie technologia umożliwia automatyzację procesów i podejmowanie szybkich decyzji na masową skalę.

– Analityka i sztuczna inteligencja zajmują dziś główne miejsca na liście inwestycji przedsiębiorstw, jako narzędzia, które pozwalają szybko reagować na zmiany i lepiej przygotować się na przyszłe wyzwania. Nasza platforma analityczna SAS Viya upraszcza sposób wykorzystywania AI w różnych obszarach biznesowych. Głównym celem współpracy  SAS i Execon jest wsparcie klientów w uruchamianiu inteligentnych procesów biznesowych oraz wdrażaniu zaawansowanych technologii w szybki i łatwy sposób – powiedział Dominik Pruski, Senior Alliance Manager w SAS.

 

Informacja o Execon

Execon od 11 lat tworzy i dostarcza złożone rozwiązania wspierające osiąganie celów biznesowych klientów w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Dysponuje potencjałem 140-osobowego zespołu, który pochwalić się może realizacją ponad 800 projektów dla firm sektora finansowo-ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego i publicznego, a także dla przemysłu i branży retail. Obejmowały one między innymi budowę, wdrożenia i rozwój systemów IT, kompleksowe badania i projektowanie UX/UI, usługi analityczne i zarządzanie projektami, a także doradztwo w zakresie tworzenia strategii IT i biznesu. Execon wdraża oraz rozwija rozwiązania open source oraz technologie wiodących dostawców.

Informacja o SAS

SAS jest globalnym liderem w dziedzinie analityki i sztucznej inteligencji oraz branżowych zastosowań tych technologii. SAS pomaga organizacjom zamieniać dane w wiedzę niezbędną do podejmowania trafnych decyzji. Do grona klientów korzystających z rozwiązań SAS w Polsce należy większość banków, największe firmy ubezpieczeniowe, wszyscy wiodący operatorzy telekomunikacyjni, a także przedstawiciele przemysłu, dystrybucji, sektora retail, farmacji oraz administracji publicznej i ochrony zdrowia. SAS oferuje THE POWER TO KNOW®. www.sas.com

Paulina Zamojska
Line of Business Director

Latest Posts

We are waiting for you!

Join our team. You want to develop and implement interesting projects. Do you want to work with the IT world with people full of passion and team spirit?

© 2023 Execon | All rights reserved | Privacy policy